niedziela, 24 stycznia 2016

Biały Jeleń - dobre i polskie

BIAŁY JELEŃ żel do twarzy z oczarem wirginijskim, płyn micelarny do skóry wrażliwej

Pollena Ostrzeszów od dłuższego czasu inwestuje w rozwój swojej flagowej marki Biały Jeleń-pamiętam jak były tylko popularne niegdyś szare mydła w kostce. Kilka lat temu weszły proszki i płyny do prania dla alergików i dzieci, a nie tak dawno preparaty do pielęgnacji ciała-szampony, żele, kremy… Opinia o nich jest pozytywna, zdecydowałam się na żel do mycia twarzy do cery tłustej i kilka dni później na płyn micelarny.
Po widocznym na zdjęciach zużyciu, mogę je teraz ocenić.Krótko i treściwie:-)

Żel delikatnie pachnie, jest dość rzadki, minimalnie się pieni. Nie trzeba dużo preparatu, aby umyć całą twarz. Buzia nie jest po nim ściągnięta, więc mniemam, że nawilża skórę. Nie zmywa makijażu oczu, ale nie tego oczekuję od żelu do twarzy, od tego mam micel.
Nie powoduje u mnie żadnych negatywnych reakcji skórnych. Za ok. 9 zł mamy przyzwoity preparat do wstępnego oczyszczania twarzy.
Płyn micelarny jest również efektywny. Zmywa makijaż twarzy i oczu (ale nie do końca radzi sobie z wodoodpornym tuszem) bezproblemowo, zapach ma niemal niewyczuwalny. Również nawilża, twarz jest odświeżona. Nie zauważyłam wad. Koszt to około 11 zł za 125 ml (w sumie to samo działanie, a większa pojemność i niższa cena to Be Beauty (by Tołpa) z Biedronki, który miałam poprzednio).
Jednak polecam oba produkty do przetestowania! 

P.S. Miałam okazję testować żel do twarzy z aloesem i ogórkiem i lepsze nawilżenie i uczucie "umytej" buzi odczuwałam przy wersji oczarowej.